HASTA GÖRÜŞLERİ

Aşağıda “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi gören hastalarımız ve son klinik muayeneleri ya da telefon görüşmesi ile güncellenen durumları yer almaktadır.

Adlarına ve sağlık durumlarına web sitemizde yer vermemize izin veren hastalarımıza teşekkür ediyor, uzun yıllar sağlıklı durumlarının devam etmesini diliyoruz.

 

Bayan EMİNE OĞUR, Maltepe, İstanbul                         Ağustos, 2017

64 yaşındayım, emekli öğretmenim. 25 yıldır şeker hastalığım var

8 yıl önce kalp krizi geçirdim, kalp yetersizliği başladı.

7 yıl önce koroner bypass ameliyatı oldum. Önemli bir yarar görmedim.  Sonrasında, 1-2 ayda bir ağırlaşan kalp yetersizliği ile hastaneye yatmak zorunda kaldım.

2 yıl önce EECP ile Doğal Bypass Tedavisi önerildi ama bazı doktorların “Neymiş o tedavi? Fayda görmezsin” gibi yorumları üzerine almak istemedim.

Son olarak, daha öncede bana öneren Prof. Dr Yılmaz Nişancı Hocanın “ Sen, kalp yetersizliğin için, EECP tedavisi olmak üzere Prof. Günsel Avcı’ya başvuracaksın, bir daha bana gelme” diye kesin konuşması üzerine Günsel Hocaya başvurdum.  Bu sırada aşırı halsizliğim vardı, ev içinde bile yürüyecek gücüm yoktu.   Ayaklarım dizime kadar şişti. Aylardır yatamıyordum.

İlk muayenede, Günsel Hocanın sıcak ilgisinden çok etkilendim. Onun bizzat uyguladığı EECP tedavisi ile her geçen gün, kilo kaybetmeye başladım, vücudumda biriken sular atıldı, şişliklerim kayboldu. Geceleri rahat yatabilmeye başladım. Uykularım düzeldi. Halsizliğim kayboldu. Moralim düzeldi. Kendimi enerjik ve yeniden doğmuş gibi hissetmeye başladım. Sokaklarda hasret kaldığım uzun yürüyüşleri yapar oldum. Önceki halimi bilen dostlarım, bu durumumu hayretle karşıladılar.

İyileştikten sonra, 7 yıldır beni takip eden, fenalaştıkça sık sık hastaneye yatıran, “EECP tedavisi alayım mı*” diye sorduğumda, önermeyen doktorlara gittim. “Sizin önermediğiniz EECP tedavisinden sonra ben böyle düzeldim, ben bu tedavinin ne derecede etkili olduğunun canlı kanıtıyım” dedim.

Beni özenle tedavi eden Prof. Dr. Günsel Avcı’ya çok teşekkür ediyor, her bulunduğum ortamda, ondan ve Doğal Bypass tedavisinden söz ediyorum. Çünkü çoğu kişi bu tedaviyi bilmiyor. Doktorlar da bilmiyorlar, ya da, kendilerine göre bir nedenle önermiyorlar.

Ben ayrıca önceki doktorum Prof. Yılmaz Nişancı Hocaya da çok teşekkür borçluyum. Zira  bana Doğal Bypass tedavisini ve Prof. Günsel Hocayı  Yılmaz Hoca önerdi, sağ olsun.

 

Bay MEHMET ALİ TÜRKYILMAZ, Kadıköy, İstanbul                       Haziran, 2017

58 yaşındayım. 10 yıldır şeker hastalığım var.

1999 yılında kalp krizi geçirdim, bir damarıma stent kondu. 6 ay sonra tekrar bir stent kondu.

2002 de yapılan anjiyoda damarlar iyi dendi.

Aralık 2016 da nabız yavaşlaması nedeni ile kalp pili takıldı. Anjiyo sonrası, kalp damarlarıma 3 stent kondu, 2 de balonla genişletme yapıldı.

Nisan  2017 de  yürürken göğüs ağrıları başladı. Yeniden anjiyo ile 2 stent kondu.

Mayıs 2017 de EECP ile Doğal Bypass Tedavisi için. Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum. Bu sıralar, düz yolda ve yokuş aşağı 5 dakika bile yürüdüğümde göğüs ağrısı başlıyordu.

40 saat EECP tedavisini tamamladıktan sonra, güğüs ağrısı yakınmalarım tamamen kayboldu. 5 kat merdiveni ağrısız çıkıyor, uzun yürüyüşler yapabiliyorum.

Prof. Günsel Avcı’ya teşekkür ediyorum.

 

Bay EMİN KÖKTEN, Beylikdüzü, İstanbul                  Haziran 2017

64 yaşındayım. 10 yıldır şeker hastalığım var.

2010 yılında %99 daralmış bir kalp damarıma stent kondu.

1.5 yıl sonra yürürken göğsümde yanma başladı. Anjiyo sonucu 2 saat uğraşılarak, tıkanmış stent açıldı; 2 stent daha takıldı.

1 ay önce istirahatte  göğüs ağrıları hissetmeye başladım. Anjiyo sonucu, %80 daralmış damarıma stent kondu; %100 tıkanma açılamadı.

5 yıl önce EECP tedavisi olup büyük faydasını görmüş bir hastanın tavsiyesi ile Prof. Dr. Günsel Avcı’ya başvurdum. Başvurduğumda, yürürken, hatta oturduğum yerde, göğsümde ağrılar olmakta idi; 300 m. yürüyüş ile kesiliyordum.

35 saat EECP ile Doğal Bypass tedavisini tamamladıktan sonra, göğüs ağrılarım kayboldu. 1 km’den fazla mesafeyi göğüs ağrım olmayan yürüyebiliyorum. Yüksek seyreden kan şekerim de kontrol altına girdi. Günsel Hocanın da önerisi ile diyetime dikkat edeceğim, düzenli olarak yürüyeceğim, EECP tedavisine aralıklarla devam edeceğim.

 

Mr. TERRY HORD LITTLE, USA            Şubat 2017

79 yaşımdayım. Asıl mesleğim gemi mühendisliği. Birçok ülkede iş yapıyor ve çok seyahat ediyorum.

12 yıl önce diz ameliyatım sırasında kalp durması geçirdim. Sonrasında yapılan incelemelerde, önceden kalp krizi geçirmiş olduğum anlaşıldı.

6 ay önce güğüs ağrılarım başladı. Panama ve Malezya’da tetkikler için zaman bulamadım. İş için Türkiye’ye geldim. EECP tedavisini duydum, inceledim, iyi bir tedavi olduğuna karar verdim. Prof. Dr. Günsel Avcı’nın bu tedaviyi yaptığını duydum, tanıştım, güven duydum. 35 saatlik EECP tedaviyi tamamladım, kendimi çok iyi ve enerjik hissediyorum. Kalça ağrım ve saç dökülmem de azaldı.

 

Bay LÜTFÜ KURTULMUŞ, Küçükçekmece, İstanbul                             Ocak 2017,

71 Yaşındayım. 1999 da bypass ameliyatı oldum

2001 de Haç ziyaretim sırasında göğüs ağrısı yakınmam oldu. Sonrasında aralıklarla 4 kez anjiyo oldum; bir şey yapılamayacağı, ilaçlarla yaşantımı sürdürmem gerektiği önerildi.

10 yıldır düz yolda bile 20-30 m de göğüs ağrısı ve nefes darlığı çekiyorum.

2 yıldır nefes darlığı nedeni ile yatamıyorum.

2 ay önce bypass ameliyatımı yapan doktoruma başvurdum. Yeniden anjiyo yapıldı. Stent konamaz dendi. Kalbimin gücü %35 e düşmüş bulundu. Kalp yetersizliği teşhisi kondu. Doktorum beni EECP ile Doğal Bypass tedavisi için Prof Dr. Günsel Avcı’ya gönderdi.

EECP tedavisine başladıktan sonra, her geçen gün yakınmaların azaldı. Yokuşları bile rahat çıkıyor, düz yatarak rahatça uyuyabiliyorum.

Bana Doğal Bypass tedavisini uygulayan Prof.Dr. Günsel Avcı’ya, ve beni bu tedavi için Günsel Hoca’ya gönderen, Prof. Dr. Halil Türkoğlu’na teşekkür ediyorum.

 

Bayan HATİCE SAĞLAM,  İstanbul                              Aralık  2016

67 yaşındayım. 18 yıldır şeker hastalığım var.

6 yıl önce koroner kalp hastalığı teşhisi kondu ve bypass ameliyatı olmam gerektiği söylendi. Bypass ameliyatını kabul etmeyerek “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi için Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum. 35 saat EECP tedavisi aldım.

6 yıldır, kullandığım haplardan başka bir tedaviye ihtiyacım olmaksızın, yürüyüşler yaparak yaşantımı devam ettiriyorum. Hastalığıma ameliyatsız tedavi uyguladığı için Prof. Günsel Avcı’ya şükran duyuyorum.

Çok yarar gördüğüm 35 saatlik tedavinin üzerinden 6 yıl geçtiği için, ve bu zaman içinde, anjiyo, stent, başka testler gerektiren hiçbir yakınmam olmadığı için, 2 ay önce tekrar Dr. Günsel Avcı’ya başvurdum ve O’nun önerisi ile, bu iyilik durumumu devam ettirmek için,  25 saat EECP tedavisi daha aldım.

 

Bay FİKRİ ÜNLÜ, Küçükçekmece, İstanbul                           Aralık, 2016

40 yaşındayım. 30 yaşında kalp krizi geçirdim. Bypass ameliyatı önerildi, istemedim.

1 yıl önce kontrol anjiyosu sonucu bypass ameliyatı önerildi, istemedim.

1.5 ay önce yeniden kalp krizi geçirdim. Anjiyo sonucu iki damarımda tam tıkanma, üçüncüsünde ciddi darlık görüldü. Yine ameliyat önerildi, fakat damarlarımın da oldukça ince olduğu söylendi.

Ameliyat olmak istemeyerek, EECP ile Doğal Bypass tedavisine başvurdum. 35 saat tedaviyi tamamladıktan sonra, eforla nefes darlığı yakınmam kayboldu. Merdivenleri de rahat çıkabilmeye başladım. Moralim çok düzeldi. Arkadaşlarım yüzüne canlılık geldi diyorlar.

Tedavi sonu yapılan Talyum testinde, kalbimin kanlanmasının  tedavi öncesine göre daha iyi olduğu ama, ilave EECP tedavisi almam gerektiği söylendi. İşlerimi planlayarak, EECP tedavisine devam edeceğim.

 

Bay HALUK DERİCİOĞLU, Şişli, İstanbul                            Kasım, 2016

61 yaşındayım. 25 yıldır şeker hastalığım var. 5-6 yıldır eforla göğüs ağrım olurdu.

Son zamanlarda yokuş aşağı yürürken bile, hatta istirahatte de göğüs ağrılarım oluyordu.

10 gün önce yapılan anjiyodan sonra damarlarımda yaygın hastalık olduğu, bypass   ameliyatına çok uygun olmadığı belirtildi.

35 saat EECP ile Doğal Bypass tedavisinden sonra, uzun yolları, hatta yokuş yukarı, göğüs ağrısı olmayan yürüyebiliyorum. Bu tedavi bana çok iyi geldi. Boynumda tutukluk vardı, o da geçti. Dr.Günsel Hanıma emekleri için çok teşekkür ediyorum.

 

Bay EROL BAYGIN, İstanbul                           Eylül 2016

62 yaşındayım. 43 yaşında kalp krizi geçirdim. 3 yıl ara ile 2 stent konmuştu.

Son 1 yıldır kalp yetersizliği başladı. Odadan odaya gitmekle bile nefes darlığım oluyordu. Hiç yatamıyordum. Ayaklarım şişmişti. Son 5 ayda, 10 günde bir kalp yetersizliğimin ağırlaşması ile acilen hastanede yatarak tedavi olmak zorunda kaldım.

EECP ile Doğal Bypass Tedavisine  15 ağustos 2016 da başladım. 1ay içinde 35 saatlik tedaviyi tamamladım. Tedaviye başlamamla her geçen gün şikayetlerim azaldı. Şişliklerim kayboldu. Düz olarak rahatça yatıp uyuyabiliyorum.ev dışında bile yakınmasız dolaşabiliyorum. Bu tedaviden çok yarar gördüm. Dostlarıma, diğer hastalara öneririm.

 

Bay ALİ GÖNÜLTAŞ, İstanbul                                       Ağustos 2016

70 yaşındayım. 24 yıldır şeker hastalığım, 14 yıldır tansiyon yüksekliğim var. 12 yıl önce göğüs ağrısı yakınmalarım başladı, koroner kalp hastalığı saptandı ve 3 damarıma bypass ameliyatı yapıldı.

Bypass ameliatımdan 3 ay sonra yeniden göğüs ağrılarım başladı. Yapılan anjiyografi ile 2 bypass damarımın tıkandığı, yalnız birinin açık olduğu söylendi. Talyum testinde de kalbimin birçok bölgesine yeterli kan girmediği anlaşıldı. Öğrendim ki, şeker hastalarında bypass ameliyatlarından kısa süre sonra yeniden tıkanmalar oluyormuş. Benim için yeniden bir ameliyatın ve balon-stent tedavisinin mümkün olmadığını öğrendim.

2005 de, “EECP ile Doğal Bypass “tedavisinin kansız yoldan kalpte yeni küçük damarların açılmasını sağlayarak kalbin kanlanmasını arttırdığını duyunca, Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum. Aldığım 35 saatlik EECP tedavisinden sonra göğüs ağrısı yakınmalarım kayboldu ve rahatladım. Talyum testinde kalbimin daha iyi kanlandığı görüldü.

11 yıldır bu iyilik durumumu devam ettirmek için, 6 ayda bir, 20 – 30 saatlik EECP tedavileri almaktayım. Allah’a şükür çok iyiyim. Uzun yürüyüşler, tatil seyahatleri yapabilir duruma geldim. Tabii tansiyon, kolesterol, şeker ve kan sulandırıcı ilaçlarımı da aksatmadan kullanıyorum. Prof. Günsel Avcı’ya  şükran duyuyorum.

“EECP ile doğal Bypass“ tedavisinin yararlı etkilerinin canlı kanıtı olarak, Prof. Günsel Avcı ile birlikte birçok canlı TV programına katıldım ve hikayemi anlattım.

 

Bay OSMAN URAL, Turhal                                             Ağustos, 2016

73 yaşındayım. 1994 yılında geçirdiğim kalp krizi sonrasında, yapılan angiyografik incelemede koroner damarlarım uygun bulunmadığından, bypass ameliyatı yapılamadı. Kullandığım ilaçlara rağmen tekrarlayan göğüs ağrılarım nedeni ile toplam 9 kez koroner angiyografik inceleme, 3 kez balon-stent tedavisi gördüm. Rahatlama dönemlerim kısa süreli oldu.

İlk kez 2002 yılında aldığım 35 saatlik “EECP  ile Doğal Bypass” tedavisinden sonra çok rahatladım. Yakınmalarımın tekrar ortaya çıkması nedeni ile Prof.Günsel Avcı’ya başvurarak, 2004, 2006, 2009 ve 2010 yıllarında da yeniden 35 er saatlik EECP tedavi kürleri gördüm.  İlaçlarımı alarak rahat ve yakınmasız bir hayat sürmekteyim.

“EECP ile Doğal Bypass”  tedavisinin benim gibi ameliyat olamayan hastalara çok  iyi geldiğine yaşayarak tanık oldum.

 

Bay ABDÜLLATİF KUŞ, İstanbul                                   Ağustos, 2016

71 yaşındayım. 1989 yılında, daha 44 yaşında iken, kalp krizi geçirdim. 1991 yılında Koroner anjiyografi yapıldı ve bir damarım balon ile genişletildi. 1996 yılında kalbimde “atriyal fibrillasyon” denilen ciddi bir ritm bozukluğu başladı; doktorlar kalp yavaşlatıcı ve kan sulandırıcı ilaçlar verdiler. 1997 de yeniden anjiyo yapıldı, damarlarımda yer yer darlıklar bulundu fakat ince çaplı olduklarından herhangi bir işlem yapılamadı. 2004 de göğüs ağrılarım nedeni ile yapılan kontrol anjiyosundan sonra 2 stent kondu. Fakat yarar göremedim; iki hafta içinde yeniden göğüs ağrılarım başladı. 2005 de tekrarlanan anjiyografide her iki stentin içinde darlık ve talyum testinde kalbimde kanlanma azlığı saptandı.

Şubat 2005 de, göğüs ağrısı yakınmalarım devam etmekte olduğundan Prof. Günsel Avcı’ya “EECP ile Doğal Bypass“ tedavisi için başvurdum. Prof. Günsel Avcı önce, 9 yıldır var olan tehlikeli ritm bozukluğumu elektrik şok ve damar yolu ilaçlarla düzeltti; sonra EECP tedavisine başladı. 60 saatlik tedaviden sonra yakınmalarım kayboldu; talyum testinde kalbimdeki kanlanma bozukluğunun düzeldiği görüldü.

2007 yılında tekrarlanan talyum testinde de kalp kanlanmasının normal olduğu görüldü.
2008 yılında unutkanlık, denge bozukluğu yakınmalarım nedeni ile  “beyin dolaşım yetersizliği” tanısı kondu; yeniden aldığım “EECP  ile Doğal Bypass” tedavisi ile yakınmalarım kayboldu.
Doktorum hem kalbim ve hem de beynim için, koruyucu olarak, 3-6 aylık aralarla 20 saat kadar EECP tedavisi almamın yararlı olacağını söyledi ama ihmal ettim.

2010 da  ve 2011 de istirahatte gelen şiddetli göğüs ağrısı yakınmaları ile acilen hastaneye başvurdum. İki başvurumda da stent içi ciddi darlıklar stent ile genişletildi.

Fakat, Eylül 2011 de yine göğüs ağrılarım nedeni ile tapılan talyum testinde kalbimde ciddi kanlanma eksikliği saptandı. Bunun üzerine 45 saat EECP tedavisi aldım. Göğüs ağrısı yakınmalarım kayboldu. Son 5 yıldır, yakınmasız olarak düzenli yürüyüşlerimi yapıyorum. Bu iyilik durumumu devam ettirmek için 6 ay önce yeniden 30 saat EECP tedavisi aldım. Kalp ritmimdeki düzelme de 11 yıldır devam ediyor.

Özetle, ameliyat edilemeyecek şiddette koroner kalp hastalığımın varlığına rağmen, 11 yılı aşkın süredir, aralıklarla aldığım “EECP ile Doğal Bypass” tedavileri sayesinde, aktif bir yaşantı sürdürmekteyim. Bunun için ve 11 yıl önce ciddi kalp ritm bozukluğumu tedavisi ile normal ritme döndürdüğü için, Prof. Günsel Avcı’ya minnettarım.

 

Bay NURETTİN CAN, Bursa                                         Ağustos 2016

61 yaşındayım. Şubat 2012 de kalp krizi geçirdiğimde bir damarıma stent kondu. Fakat göğüs ağrısı yakınmam devam ettiğimden 10 gün sonra tekrar bir stent, bir gün sonra tekrar stentbir ay sonra tıkanan stente baloniki gün sonra tekrar balon işlemleri yapıldı. Fakat göğüs ağrısı yakınmaların bir türlü geçmedi; istirahatte de devam etti.

Haziran 2012 de  “kontrol altına alınamayan göğüs ağrısı” tanısı ile ambulans helikopter ile “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi için Bursa’dan İstanbul’a Prof. Günsel Avcı’ya sevkedildim. Hastanede ilk günler günde 3-2 saat, daha sonra hastane dışından gelerek günde 2 saat olmak üzere, toplam 35 saatlik EECP tedavisi aldım. Göğüs ağrısı yakınmalarım tamamen kayboldu.

4 yıldır hiçbir yakınmam olmadan ve herhangi bir başka kalp tedavisine ihtiyaç duymadan aktif yaşantıma rahat şekilde devam ediyorum. Prof. Günsel Avcı’ya ve “EECP ile Doğal Bypass“ tedavisini geliştiren bilim adamlarına minnettarım.

 

Bayan SEVGİ DURMUŞ, Bursa                                Ağustos 2016

48  yaşındayım. 2009 yılından beri yol ve yokuşta göğsümde ağrı olmaktaydı. Şeker hastalığım ve tansiyon yüksekliğim olduğunu da sonradan öğrendim. Yapılan koroner anjiyografi sonrası Aralık 2011 de bypass ameliyatı oldum fakat hiçbir yarar göremedim. Aldığım birçok ilaca rağmen göğüs ağrılarım arttıistirahatte de olmaya başladı. Doktorlar, kalp damarlarımın ince olması nedeni ile bypass ameliyatından yarar göremediğimi söylediler.

Temmuz 2012 de yapılan koroner anjiyografide, bir bypass damarımın tıkanmış, ikisinin açık, fakat tüm damarlarımın çok ince olduğunu söylediler. İstirahatta da olan şiddetli göğüs ağrısı yakınmalarımla, “Küçük Damar Hastalığı” tanısı ile, “EECP ile Doğal Bypass“ tedavisi için ambulans helikopter ile Temmuz 2012 de acilen Bursa’da İstanbul’a Prof. Günsel Avcı’ya sevkedildim. Önceleri hastanede ve yoğun (günde 3 saat), daha sonra ayaktan ve günde 2 saat olarak aldığım 35 saatlik EECP tedavisinden sonra istirahat göğüs ağrılarım oldukça azaldı. Aralık 2012 de aldığım ikinci 35 saatlik EECP tedavisinden sonra yakınmalarım kayboldu.

Yaklaşık son 4 yıldır yaşantıma aktif ve yakınmasız olarak devam ediyorum.  İyileşmeme vesile olan “EECP ile Doğal Bypass” tedavisini uygulayan Prof. Günsel Avcı’ya çok teşekkür ediyorum.

 

Dr. MAHMUT KARAAĞAÇ, İstanbul,                       Ağustos, 2016

Prof. Dr Günsel Avcı, 1970 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yeni mezun olmuş genç bir doktor olarak, aynı fakültenin İç hastalıkları Kliniği’nde yanımda dahiliye ihtisasına başladı. O zamanlar başarılı, çalışkan, dikkatli ve takipçi bir genç hekim olarak kendini göstermişti.

2012 yılı başında, efor ile göğüs ağrısı yakınmalarım başlayınca tabii ki kendi yetiştirdiğim öğrencim Prof. Günsel Avcı’yı aradım. Yapılan tetkikler sonucu bypass ameliyatı önerdi ve oldum. Ameliyatımdan 1 yıl sonra yeniden yakınmalarım başladı. Damarlarım yeni bir girişimsel tedaviye uygun bulunmadı

Mart 2013 de Prof. Günsel Avcı’nın uyguladığı “EECP ile Doğal Bypass” tedavisini 35 saat aldım, oldukça rahatladım. Nisan 2015 de aldığım 20 saatlik ilave EECP tedavisi ile haftada 2 gün muayenehanemde çalışarak ve yaz tatillerimde yüzmemi ihmal etmeyerek aktif yaşantıma devam ediyorum, çok şükür.

Prof. Günsel Avcı’ ya uyguladığı “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi ile normal aktif hayatıma dönmemi sağladığı için sonsuz teşekkür ediyor ve bir doktor olarak  kalp hastalarına “EECP ile Doğal Bypass” tedavisini kesinlikle öneriyorum

 

Bayan GÜNER ERASLAN, İstanbul                                  Ağustos 2016

78 yaşındayım. 8 yıl kadar önce, merdivende ve yol yürürken nefes darlığı ve halsizlik yakınmalarım nedeni ile yapılan anjiyografide, bir kalp damarımdan çıkan bir dalın başlangıcında ciddi darlık, diğer bir damarımın orta bölgesinde orta derecede ve uç bölgesinde ciddi darlık saptanarak bypass ameliyatı önerildi.

Kalp ameliyatı olmayı kesinlikle istemediğimden, kansız bir tedavi olan “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi için Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum. Prof. Günsel Avcı da bana  bypass ameliyatının daha uygun olacağını belirtti. Tekrar düşündüm ve ameliyat olmayı reddederek EECP tedavisini almaya karar verdim.

2008 yılının Nisan ve Mayıs aylarında aldığım 35 saatlik EECP tedavisinden sonra yakınmalarım azaldı. EECP tedavisinden sonra yapılan Talyum testlerinde, tedavi öncesine göre kalbimin daha iyi kanlandığı ve önceden kan alamayan bir bölgenin kanlanmasının düzeldiği saptandı. Yaz tatilimi bol bol yüzerek ve yürüyerek geçirdim.

EECP tedavimden bu yana 8 yıl geçti. Genellikle çok rahatım, seyahatler yapıyor, emekliliğin tadını çıkarmaya çalışıyorum.  Prof. Günsel Avcı’ya müteşekkirim.

EECP tedavisinden gördüğüm bu yararlı etkiyi, Prof. Günsel Avcı ile birlikte katıldığım canlı TV programında  seyircilere  de anlattım.

 

Bay DEMİR ŞAHİN, İstanbul.                                    Ağustos, 2016

68 yaşındayım. 39 yaşında bypass ameliyatı oldum. 19 yıl diyet, düzenli egzersiz ve ilaç tedavisi ile yakınmasız yaşadım.

2004 de eforla yorgunluk yakınmalarım başladı. Yapılan Talyum testinde kalbimin bazı bölgelerinin yeterli kan alamadığı saptandı. Yapılan koroner anjiyografide bypass damarlarımdan birinin tıkanmış,  diğerinin açık olduğu, fakat damarlarımın uç dallarının çok ince olduğu saptanarak, bu uç dalları genişletici etkisi olan “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi önerildi ve Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum. İlk 35 saatlik EECP tedavi küründen sonra, efor kapasitem arttı, tekrarlanan Talyum testinde kalbimin daha iyi kanlandığı saptandı. Daha sonra da aldığım 2 EECP kürü ile uzun süre bir yakınmam olmadı.

2009 Mart  ayında uzun süren göğüs ağrısı ile başvurduğumda bir kalp damarıma ilaçlı stent kondu. Sonrasında 2009 yılında 35 er saatlik 2 EECP kürü daha aldım. Son 7 yıldır yakınmasız olarak akif yaşantıma ve işime devam etmekteyim.

Özet olarak, çok genç yaşta bypass ameliyatı geçirmeme rağmen, son 12 yıldır bu kadar rahat bir yaşantımın olmasında ardı sıra aldığım “EECP  ile Doğal Bypass” tedavi kürlerinin büyük katkısı olduğuna inanıyor, Prof. Dr. Günsel Avcı’ya çok teşekkür ediyorum.

 

Bay YILMAZ ERDEM, Altınoluk                                    Ağustos, 2016

65 yaşındayım. 9 yıldır şeker hastalığım var; 9 yıl önce bypass ameliyatı oldum; öncesin de de 2 stent konmuştu.

Şubat 2011 de kalp krizi geçirdim. Eylül 2011, de ileri derece halsizlik ile ev içinde bile hareket edemez oldum; dik oturur durumda bile şiddetli nefes darlığım vardı, kesinlikle yatamıyordum; vücudumda su toplanmıştı. Yapılan tetkiklerde kalbimin çalışma kapasitesinin %15 e düştüğünü söylediler.

Bu yakınmalarla  Eylül 2011 de “Ağır Kalp Yetersizliği” tanısı ile “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi için Prof. Günsel Avcı’ya sevkedildim. Günde 3-2 saat aldığım EECP tedavisi ile 10 kg kaybettim, her geçen gün yakınmalarım azaldı. Rahat uyumaya, yürüyüşler yapmaya başladım. Kalbimin çalışma kapasitemsi % 35 e çıktı.

5 yıla yaklaşan süredir kendimi çok iyi hissediyor ve işime devam ediyorum. Bana “EECP ile Doğal Bypass” tedavisini özenle uygulayan Prof.Günsel Avcı’ya teşekkürler ediyorum.

 

Bay ABDULLAH KANDEMİR, İstanbul                         Ağustos, 2016

78 yaşındayım. 19 yıl önce kalp krizi geçirdiğimde bir damarıma stent kondu. 12 yıl önce bypass ameliyatı oldum, fakat hiçbir yarar görmedim5 ay sonra göğüs ağrısı yakınmalarım başladı. Yapılan koroner anjiyografi sonunda ” bypass damarları daralmış, tıkanmış; stent de konamaz” dendi.

7 yıl kullandığım birçok ilaca rağmen göğüs ağrıları ile yaşadım.

5 yıl önce internetten “EECP ile Doğal Bypass” tedavisini öğrendim ve Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum. Mayıs-Haziran 2011 de aldığım 35 saatlik tedaviden çok iyi sonuç aldım. Tedavi öncesi, 50 metrede yorgunluk ve göğsümde yanma olurken,  EECP tedavisinden sonra hiç yorulmadan uzun yürüyüşler yapabilmeye başladım. Bu arada 6 yıl önce geçirdiğim felç ile ilgili olarak, sağ kolumda uyuşukluk ve güçsüzlük vardı, rahat kullanamıyordum; EECP tedavisinden sonra yemek ve içmekte sağ kolumu çok rahat kullanıyor oldum.

EECP tedavimden bu yana 5  yıl geçti, kalbimdeki iyilik durumu aynı derecede devam ediyor; “EECP ile Doğal Bypass” tedavisini uygulayan doktorum Prof. Günsel Avcı’ya  dualar ediyorum.

 

Bay İSMAİL KEŞAN,  Bakırköy, İstanbul                   Ağustos 2016

68 yaşındayım. 20 yıldır tansiyon yüksekliğim var. Kasım 2012 de sol tarafımı tutan felç geçirdim; sol kolumu kullanamaz oldum, yürümem de bozuldu.

“EECP ile Doğal Bypass“ tedavisi ile felç sakatlıklarının düzeldiğini öğrenerek, Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum ve Aralık 2012 de EECP tedavisine başladım. Her geçen gün yakınmalarım azaldı. 35 saatlik EECP tedavisini tamamladığımdan bu yana her iki kolumu da rahat olarak kullanabiliyorum; yürümem düzeldi. Tedavi öncesi evde tuvalete gidemiyorken, şimdi ev dışında yürüyüşlere çıkıyorum. Eşim, komşularım  ve nörolog doktorum da durumumda çok önemli düzelme olduğunu belirtiyorlar.

“EECP  ile Doğal Bypass” tedavisi, genellikle koroner kalp hastaları için yararlı bir tedavi olarak bilinir. Ben EECP tedavisinin inme gibi nörolojik hastalıklara da çok iyi geldiğinin canlı bir kanıtıyım. Prof. Günsel Avcı’ya teşekkür ediyorum.

 

Bay EFKAN SEZER, İstanbul.                                     Ağustos, 2016

54 yaşındayım. 12 yıldır kalp yetersizliğim var. 8 yıldır mevcut “atriyal fibrilasyon” denen kalp ritm bozukluğum için kalp sulandırıcı ve hız yavaşlatıcı ilaçlar almakta iken, Eylül 2014’de kalpden kaynaklanan  pıhtı ile beyin damarımdaki tıkanma sonucu felç geçirdim.

“EECP ile Doğal Bypass” tedavisinin felç sakatlıklarının düzelmesine yardımcı olduğunu öğrenerek Ocak 2015 de Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum.

Prof. Günsel Avcı, kalbimdeki ritm bozukluğu düzeltilmez ise, kalpde oluşacak pıhtılar ile tekrar tekrar felç geçirebileceğimi açıkladı. Önce ilaç, sonra elektrik şok tedavisi ile, kalp ritmimi normal ritme döndürdü.

Aldığım 55 saat “EECP ile Doğal Bypass” tedavisinden sonra geçirdiğim felç ile ilgili yakınmalarım da kayboldu. İşimin başına döndüm. Prof. Günsel Avcı’ya hem ritm bozukluğumu hem de felç sakatlığımı düzelten tedavileri için şükran duyuyorum.

 

Bay İHSAN ERENOĞLU, İstanbul                                  Ağustos 2016

71 yaşındayım. 21 yıldır şeker hastalığım var. Dört yıl önce nefes darlığı ve halsizlik yakınmaları ile hastaneye başvurduğumda, kalpte ritm bozukluğu ve kalp yetersizliği saptandı. Kalp damarlarıma anjiyo ile bakıldı, ciddi bir darlık bulunmadı. İlaç tedavileri önerildi. Kullandığım ilaçlara rağmen, düz yolda 10 adım yürümekle, hatta yemek yerken, nefes nefese kalacak kadar rahatsızdım. Psikolojim ileri derecede bozulmuştu ve ölümümü beklemekteydim.

Prof.  Günsel Avcı’nın tedavi ettiği bir hastanın tavsiyesi ile  Kasım 2013 de “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi için Prof. Günsel Avcı’ya başvurduk.

Prof. Günsel Avcı’nın başladığı EECP tedavisi ile kısmen rahatlamaya başladım. Fakat Günsel Hoca “Sizde atriyal fibrillasyon denen bir ritm bozukluğu var, bu, kalbinizin gücünü %30 azaltır. Önce kalp ritminizi normale döndürücü bir tedavi uygulayalım” önerisinde bulundu. Önce ilaç, sonra elektrik şok tedavisi ile kalp ritmim normale döndü, genel gücüm daha da arttı.

Günde bir saat olarak 35 saatlik EECP tedavisini tamamladığımda, sokakta yakınmasız yürüyebilir, bahçede çalışabilir duruma geldim. Kan şekeri değerlerim beklenen düzeylere indi. Tabii moralim de çok düzeldi.

“EECP ile Doğal Bypass” tedavimin üzerinden 3 yıl geçti. Kalp ritmim normal olarak seyrediyor ve aktif yaşantıma devam ediyorum. Prof. Günsel Avcı’ya şükranlarımı sunuyorum.

 

Bayan TÜLAY BİR, İstanbul,                                       Ağustos 2016

73 yaşındayım.  0n yılı aşkın süredir tansiyon yüksekliğim, 8 yıldır şeker hastalığım var. 1 yıl önce kalp damarlarımdaki darlığa 2 adet stent kondu.

Kullandığım insulin ve ağızdan aldığım şeker ve tansiyon ilaçlarıma rağmen, kan şekerim ve tansiyonum yüksek seyrediyordu. “EECP ile Doğal Bypass” tedavisinin kan şekerinin ve kan basıncının düşmesini sağladığını öğrenerek Prof.Günsel Avcı’ya başvurdum.  Mayıs 2016 da başladığım EECP tedavisinin ilk günlerinde itibaren kan şekeri ve kan basıncı değerlerim normal seyretmeye başladı.

”EECP ile Doğal Bypass” tedavisinin kan şekeri ve kan basıncı değerlerini düşürmede ne kadar etkili olduğuna tanık olmuş bir kişi olarak Prof. Günsel Avcı’ya teşekkür ediyorum.

 

Bay CELAL EĞRETLİ, Bursa,                                        Ağustos, 2016

2 yıl kadar önce, yürürken gelen göğüs ağrısı yakınmaları ile “EECP ile Doğal Bypass “tedavisi için Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum. Çünkü, yıllar önce bypass ameliyatı geçirmiştim; damarlarım yeniden bir ameliyata ve balon-stent tedavisine uygun değildi.

Aldığım 35 saat EECP tedavisinden sonra yakınmalarım kayboldu. EECP  tedavisinden yarar gördüğümden ve damarlarım başka bir tedaviye uygun olmadığından, belli aralarla EECP tedavisi almaya karar verdim.  1 yıl önce tekrar 35 saat EECP tedavisi aldım. Günlük aktivitelerimde herhangi bir yakınmam olmadan, işime devam ediyorum.

”EECP ile Doğal Bypass” tedavisi vesilesi ile tanımış olduğum Prof. Günsel .Avcı’ya teşekkür ediyor, EEC tedavisini tüm kalp hastası dostlarıma öneriyorum.

 

Bay OSMAN ÇAĞIRAN, İstanbul                                Ağustos, 2016

76 yaşındayım. 1991 yılında (51 yaşında iken) koroner kalp hastalığı saptandı, kalp krizi geçirdiğim söylendi ve 3 kalp damarıma bypass ameliyatı yapıldı. 6 ay sonraki yakınmalarım nedeniyle bir damarıma stent kondu. Sonrasında uzun yıllar ciddi bir sıkıntım olmadı. 2009 da yapılan koroner anjiyografide bypass damarlarımda tıkanmalar olduğu saptandı. Haziran 2011 de tekrar anjiyogografi  ve  %99 darlık olan damarıma stent; Eylül 2011 de tekrar anjiyografi ve  stent öncesi darlığa balon uygulandı. Fakat eforla gelen göğüs ağrısı yakınmalarım devam ediyordu.

2012 yılı başlarında “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi için Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum.  Mart  ve Kasım 2012 tarihlerinde aldığım 35 er saatlik 2 EECP tedavi küründen bu yana, 4 yıldır, yaşantımı yakınmasız olarak sürdürmekteyim.

Yaşantı kalitemi yükselten EECP tedavisini özenle uygulayan Prof. Günsel Avcı’ya çok teşekkür ediyorum.

 

Bay HÜSEYİN KUMDALI, Ayvalık                                Haziran, 2016

79 yaşındayım. 17 yıl önce, yapılan muayene ve tetkiklerde, sessizce kalp krizi geçirmiş olduğum söylendi ve 3 kalp damarıma bypass ameliyatı yapıldı.

11 yıl önce, çabuk yorulma ve nefes tıkanması yakınmalarım nedeni ile yapılan koroner anjiyografide damarlarım açık bulundu ve ilaç tedavilerim ayarlandı. Fakat durumumda düzelme olmadı, yorgunluk yakınmam arttı, çok az bir yürümek ile baldırlarımda da ağrılar olmaya başladı, evden çıkamaz, çoğu kez yataktan kalkamaz oldum

Kızımın araştırması ile “EECP ile Doğal Bypass” tedavisinin varlığından haberdar olduk ve 10 yıl önce Prof. Günsel Avcı’ya başvurduk. EECP tedavisinin ilk saatlerinden itibaren kendimi doping almış gibi enerjik hissetmeye, sabahları erkenden kalkmaya, günlük tedavilerime gelirken bile yürüyüş yapabilmeye başladım.

İlk 35 saatlik tedavimi tamamlayalı 10 yıl geçtikalbim ile ilgili hiçbir yakınmam olmadan, eşimle birlikte yaşantımızı çok mutlu bir şekilde sürdürüyoruz. Bu mükemmel tedaviyi ülkemizde uygulayan, böylece yasam kalitemin yükselmesine vesile olan Prof. Günsel Avcı’ya çok teşekkür ediyorum.

 

Bay REMZİ ÖZDEMİR, Altınoluk,                              Ağustos 2016

60 yaşındayım. 20 yıldır şeker hastalığım var. Şeker hastalarında damar sertliğinin hızla ilerlediğini, kalp krizi ve kalp yetersizliğine neden olduğunu, “EECP ile Doğal Bypass” tedavisinin damarları koruyucu etkisi olduğunu öğrendim. Korunmak amacı ile Prof. Günsel Avcı’ya baş vurarak, Mart 2011 de 35 saat EECP tedavisi aldım. Bu sırada Prof. Günsel Avcı’nın ne derecede bilgili, iyi niyetli, mesleğini severek ve fedakarlıkla uygulayan bir doktor olduğuna tanık oldum.

Uzun yıllardır şeker hastalığım olmasına rağmen, kalbimde henüz bir hastalık ortaya çıkmamış olmasında, 5 yıl önce gördüğüm “EECP ile Doğal Bypass” tedavisinin katkısı olduğuna inanıyor, Prof. Dünsel Avcı’ya teşekkür ediyorum.

 

Bay ŞEREF UZTÜRK, İstanbul,                                 Ağustos, 2016

80 yaşındayım. 18 yıl önce bypass ameliyatı oldum.13 yıldır şeker hastalığım var.

12 yıl önce yaptığım incelemelerden, “EECP ile Doğal Bypass” tedavisinin, damar sertliğinin ilerlemesini önlediğini, bypass ameliyatından sonra yeniden damar daralmalarının ortaya çıkmasını geciktirdiğini ve şeker hastalığı olanlara iyi geldiğini öğrendim. Kalbim ile ilgili hiç bir yakınmam yok iken, Prof. Günsel Avcı’ya başvurarak, korunma amacı ile, 35 saat EECP tedavisi aldım. Bu tedaviden sonra kendimi daha enerjik hissetmeye başladım. Özellikle, zihinsel çalışmalarıma daha uzun süre yorulmadan devam edebilir oldum.

Bu yılın başlarında, yürüyüş ile göğsümde ağrı hissetmeye başladım. 35 saat EECP tedavisi ile rahatladım.  Ilaçlarıma, yürüyüş ve yüzme sporlarıma ve büyük sorumluluk gerektiren işime devam ediyorum. EECP tedavisinin bir çok yönden çok yararlı bir tedavi olduğuna inanıyor, sağlıklı kalmak için aralıklarla almayı planlıyorum.

 

Bayan SAFİYE ULUS, İstanbul,                                     Nisan 2015,

67 yaşındayım. 9 yıl önce kalp krizi geçirdim ve bypass ameliyatı oldum. 5 yıl sonra eforda ve istirahatte göğüs ağrılarım olmaya başladı. Takılan iki stentten bir yarar görmedim. Kalp damarlarımın ince olduğu söylendi. Kullandığım birçok ilaca rağmen yakınmaların devam ediyor ve ıstırap içinde yaşıyordum.

Aralık 2013 de Prof. Günsel Avcı’nın uygulamakta olduğu, “EECP ile Doğal Bypass” tedavisinin benim gibi hastalara iyi geldiğini öğrendim. EECP tedavisine başlamam ile birlikte her geçen gün yakınmalarım azaldı. Aldığım 60 saat EECP tedavisinden sonra yakınmalarım kayboldu. Ev içi ve ev dışında, hiç yakınmam olmadan, oldukça hareketli bir hayatım var. Kalp hastalığı olmayan akranlarımı yolda bırakacak kadar iyi durumdayım.

Prof.  Günsel  Avcı’ya, benim gibi çaresiz kalmış hastalara şifa olan “EECP ile Doğal Bypass” tedavisini uyguladığı için her gün dua ediyorum. Sağ olsun, var olsun. 

 

Bayan FATMA DALGA, Adana,                                   Ağustos 2016

58 yaşındayım. 22 yıldır şeker hastalığım var; 7 yıldır insulin de kulanıyorum.

2 yıl önce koroner kalp hastalığı teşhisi ile kalp damarlarımdan birindeki darlık stent ile açıldı. Boyun ve bacak damarlarımda da damar sertliğine bağlı hafif derecede darlıklar saptandı.

Şeker hastalığının tüm vücutta damar sertliğini hızlandırarak, kalp, beyin ve diğer organ damarlarında ciddi daralmalara yol açtığını ve “EECP ile Doğal bypass” tedavisinin şeker hastalarında, hem kan şekerinin ayarlanmasına ve hem de damar sertliğinin ilerlemesine iyi geldiğini öğrenerek, bu tedaviyi almak üzere 2 yıl once Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum.  Aldığım 35 saatlik EECP tedavisinden sonra çok dinçleştim, yeniden doğmuş gibi oldum. Yürüyüşler yapmaya başladım.

2 yıldır, ilaçlarımı kullanarak ve her gün 4 km kadar yürüyerek, yakınmasız yaşıyorum. Kalp için koroner angiyografi, stent konması ve bypass ameliyatı gibi herhangi bir tetkik ve tedavi yaptırmam gerekmedi. Uyguladığı “EECP ile doğal Bypass“ tedavisi için Prof. Günsel Avcı’ya minnettarım.

 

Bayan EMİNE DÜZEN, Antalya,                                     Ağustos 2016

54 yaşındayım. 5 yıldır şeker hastalığım var. 3 yıl önce, yol yokuşta yorgunluk ve nefes darlığı yakınmalarım başladı. Kalp büyümesi ve kalp yetersizliği teşhisi kondu. Kalbimin kan pompalama gücü %20’ye inmişdi .

Şubat 2016 da Prof. Günsel Avcı’nın 35 saat” EECP ile Doğal Bypass” tedavisi uygulamasından sonra yakınmalarım kayboldu. Kalbimin kasılma gücü % 27 ye yükseldi. Tedavimden 6 ay geçti, EECP tedavisi öncesine göre çok iyiyim.

 

Bay AYDIN KAPLAN, İstanbul                                       Ağustos, 2016

53 yaşındayım. 5 yıldır şeker hastalığım ve kalp yetersizliğim var. 2016 başlarında, şiddetli, nefes darlığı ile yatamaz duruma geldim, vücudumda sıvı birikti, ayaklarım şişti. 5 ay içinde 5 kez ağır kalp yetersizliği ile acilen hastaneye kaldırıldım ve yoğun bakım ünitelerinde tedavi gördüm.

EECP ile Doğal Bypass” tedvisinin benim gibi kalp yetersizliği olan hastalara iyi geldiğini duyarak Mayıs 2016 da Prof.Günsel Avcı’ya başvurdum. Tedavinin 1. Haftasında rahatladım şişliklerim kayboldu, düz yatarak uyuyabilmeye başladım.

35 saat EECP tedavimi tamamlayalı henüz 3 ay oldu. Bu süre içinde iyilik durumum devam ediyor ve acilen hastaneye başvurmamı gerekten bir yakınmam olmadı.

 

Bayan BİLGİN ÜNLÜER, İstanbul                                Nisan, 2015

57 yaşındayım. 22 yıldır şeker hastasıyım. 2010 ilkbaharında nefes darlığı, göğüs ve kol ağrısı yakınmalarım başladı; geceleri yatamaz ve uyuyamaz hale geldim. 2010 Temmuz ayında bypass ameliyatı oldum. Ameliyatımdan sonra daha kötü oldum. Ameliyatım iyi geçmişti ancak uzun yıllardır şeker hastası olmam nedeniyle damarlarım kısa sürede tekrar daraldı ve tıkandı. Ameliyatımdan 45 gün sonra kalp yetersizliği nedeniyle, bütün vücudum su toplamış halde hastaneye kaldırıldım. Sonraki günlerde, her on günde bir kalp yetersizliği şikayeti ile hastanelerin acil bölümlerini ziyaret eder duruma geldim. Hastaneye her yatışımda 7 – 10  gün süre ile yoğun bakım ünitesinde kalmam gerekiyordu. Bu kesintisiz dört-beş ay böyle devam etti.

Böyle çaresiz bir durumda bir aydır taburcu olamadan hastanede yatıyor iken, kızım internetten “EECP  ile Doğal Bypass “ tedavisini öğrendi.  Prof. Günsel Avcı hocama başvurduk. Kasım 2010 tarihinde, hastanede yatarken, günde 1 – 2  saat  ile başladığım EECP tedavisinin ilk günlerinden itibaren yakınmalarım giderek azaldı. 35 saatlik tedaviyi tamamladığımda evime taburcu olabilecek duruma geldim. Evimden gelerek ikinci 35 saatlik EECP tedavisini tamamladığımda, geceleri rahatça yatıp uyuyabilir, ev dışında yürüyüşlere çıkabilir ve bazı alış- verişlerimi yapabilir duruma geldim. Tedavi öncesi aşırı halsizlik ve nefes darlığı nedeni ile oda içinde yürüyemez halde iken, EECP tedavisi ile bu duruma gelmiş olmam mucizevi idi. Bu iyileşme ile kızımın düğününde konuklarımı ayakta ağırlayışım herkesi şaşırttı.

EECP tedavisi öncesindeki hastaneye bağımlı durumuma dönmemek ve iyilik durumumu devam ettirmek için sık aralıklarla EECP tedavisi aldım. EECP tedavisi sayesinde,  4.5 yıldır, seyahetlerim  dahil, oldukça aktif bir yaşantım var. 

 EECP tedavisini bana özenle uygulayarak, hiçbir yan etki görmeden beni yeniden yaşama döndüren doktorum Prof.Dr. Günsel Avcı’ya minnettarım.

Benim durumumdaki hastalara EECP tedavisinin ne kadar iyi geldiğini anlatmak için, gazetelere röportaj verdim, TV kanallarında canlı yayınlara çıktım.

 

Bay DURMUŞ AYDIN, İstanbul                                       Nisan 2016

68 yaşındayım. 20 yılı aşkın süredir şeker hastalığı ve tansiyon yüksekliğim var. 8 yıl önce kalp krizi geçirdim. Bypass ameliyatı olmam önerildi ama kabul etmedim. Prof. Günsel Avcı’ya başvurarak “EECP ile Doğal Bypass“ tedavisi gördüm.

EECP tedavisinden bu yana 8 yıl geçti. Kalbim için yeniden her hangi bir ameliyat veya başka bir tedaviye ihtiyaç duymadan, Prof. Günsel Avcı’nın kontrolu altında kalp ve şeker ilaçlarımı alarak, işimde çalışmaya devam ediyorum. Prof.Günsel Avcı’ya teşekkür ediyorum.

 

Bay İLHAN POYRAZ,  Adana                                          Temmuz, 2015

70 yaşındayım. 1993 yılında bypass ameliyatı geçirdim. 2007 yılında yol yürürken göğüs ağrısı ve yorulma yakınmalarım başladı. Koroner anjiyografide damarlarında yeni darlıklar saptandı. 2 ay içinde  3 kez koroner anjiyografi oldum; yüksek maliyetlerle 6 adet ilaçlı stent takıldı. Fakat yakınmalarım azalacağına çoğaldı. Öyle ki, dışarıda yürümek değil, ev içinde odadan odaya gidemez, giyinip soyunamaz olmuştum. Günde 10 adetin üzerinde dil altı hap almak zorunda kalıyordum. 2.5 ay kadar hemen hiçbir gece uyuyamadım.

2008 yılı başında eşimin internet araştırması ile “EECP ile Doğal Bypass” diye bir tedavinin var olduğunu öğrendim ve İstanbul’a gelerek Prof. Günsel Avcı’ya başvurduk.  Ocak 2008 de başladığım EECP tedavisinin ilk saatlerinden itibaren, her geçen gün yakınmalarım giderek azaldı. 35 saatlik tedavinin sonunda, geceleri yatağımda rahat uyuyabiliyor, gün boyu dilaltı hap almamı gerektiren bir yakınmam olmaksızın ev içi aktivitelerimi rahat yapabiliyor ve ev dışında da yürüyüşe çıkabiliyor duruma geldim.

Aldığım ilk EECP tedavi küründen bu yana 7.5 yıl geçti; bu süre içinde yalnızca ilaçlarımı kullanarak, başkaca herhangi bir tetkik ve tedaviye ve hastaneye yatışına gerek duymadan ve günlük yürüyüşlerimi arttırarak yaşantımı yakınmasız sürdürmekteyim.

Prof. Günsel Avcı’ya sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Bay HALİT AKYÜZ, Ankara,                                       Temmuz, 2015

77 yaşındayım. 25 yıldır şeker hastalığım var. 25 yıl önce, yol ve yokuşta gelen göğüs ağrısı yakınmalarım nedeni ile yapılan muayenelerde koroner kalp hastalığım olduğu anlaşıldı ve bir kalp damarımdaki darlık balon ile genişletildi. 17 yıl önce 3 kalp damarıma ameliyat ile bypass yapıldı.

10 yıl önce yürürken göğsümde sıkışmalar başladı. Yapılan koroner anjiyografide, bypass damarlarımın açık fakat kendi kalp damarlarımın çok küçük çaplı olduğu söylendi; ilaçlar ile idare etmem önerildi. Bu sırada “EECP ile Doğal Bypass”  tedavisinin ince damarları genişlettiğini duydum fakat bu tedavi çok az yerde uygulandığı için, etkili olmayabileceğini düşünerek başvurmadım.

6 yıl önce eforla gelen göğüs sıkışması yakınmalarımın giderek artması üzerine Ocak 2009 da EECP tedavisi için Prof.Günsel Avcı’ya başvurdum. 35 saatlik EECP tedavisinden sonra, eforla olan yorgunluk ve göğüs sıkışıklığım düzeldi, kendimi daha enerjik hissetmeğe başladım. Sırtımdaki romatizmal ağrılar da geçti.

6 yıldır yalnızca ilaçlarımı kullanarak çok rahat bir yaşam sürmekteyim.  Keşke ilk duyduğumda bu tedaviyi alsaydım da daha önce rahatlasaydım diye düşünüyorum. Prof. Günsel Avcı’yı ve EECP tedavisini herkese öneriyorum.

 

Bayan İBADET İLGÜN,  İstanbul                                      Mart , 2015

66 yaşındayım. 19 yıldır koroner kalp hastalığım var. 16 yıl önce bypass ameliyatı oldum. Fakat fazla bir yarar görmedim, zira öncesinde de sessiz kalp krizi geçirmiştim ve bir stent konmuştu. 9 yıl önce merdiven çıkamaz, ev içi eforlarda bile, aşırı halsizlik ve göğüs ağrıları nedeni ile zorlanır oldum.

İnternetten öğrendiğim “EECP ile Doğal Bypass” tedavisi için Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum ve Ekim 2011 de tedaviye başladım. 35 saatlik tedavi kürünü tamamladığımda, yakınmalarım kaybolmuş, aktivitem oldukça artmıştı. 200 basamak merdiveni inip çıkıyor, kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyordum.

4 yıldır iyilik durumum devam ediyor, EECP tedavisini uygulayan doktorum Prof. Günsel Avcı’ya şükran duyuyorum.

 

Bay ZİYA KAVAKLI, İstanbul                                      Nisan, 2014

56 yaşındayım. 16 yıldır şeker hastalığım var. 15 yıl önce geçirdiğim kalp krizi ve yapılan anjiyografi sonrasında yalnızca ilaç tedavileri önerilmişti. 6 yıl önce geçirdiğim kalp krizi sonrasında acilen kalp ameliyatına alındım, 4 damarıma bypass yapıldı. Ameliyattan sonra bir türlü düzelemeyerek 25 gün yoğun bakımda kaldım. Kalp ritmim bozuldu. Kalp yetersizliği nedeni ile tüm vücudumda su toplandı. İlaçlarla kısmen düzelmiş olarak evime çıkarıldım. Fakat beş ay içinde 3 kez daha 10 -15 günlük sürelerle hastanede yatarak tedavi görmeme rağmen, nefes darlığı ve halsizlik nedeni ile yürüyemiyor, yatamıyor ve uyuyamıyordum. Kalp yetersizliği ve vücutta su toplanması nedeni ile bacaklarım şiş durumda ve varis çorabı kullanmak zorunda idim.

Temmuz 2009 da “EECP ile Doğal Bypass”  tedavisi için Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum. Tedaviye başlamamla birlikte, her geçen gün nefes darlığı ve halsizlik yakınmalarım azaldı. Bacaklarımdaki şişlik kayboldu. Geceleri düz yatarak rahat uyuyabilir oldum. 45 saatlik EECP tedavisini tamamladıktan sonra işimin başına döndüm.

5 yıldır  aralıklı olarak zayıflamış kalbime “EECP ile Doğal Bypass” desteği alarak, işimin başında bulunuyor, yaşantımı mutlu şekilde sürdürüyorum. Prof. Günsel Avcı’ya çok müteşekkirim.

 

Bay EROL SAYGILI,  Manisa.                                             Eylül 2013

52 yaşındayım. 19 yıldır şeker hastalığım var. 6 yıl önce yokuşta göğüste sıkışma ve baskı şeklinde başlayan yakınmalarım sonraları düz yolda da gelir oldu. Giderek halsizleştim. Yapılan koroner anjiyografide, kalp damarlarımda, 3 yerde tam tıkanma,  ayrıca,  yaygın olarak birçok yerde % 60-90 oranlarında daralmalar saptandı. Sessiz olarak geçirmiş olduğum kalp krizleri nedeni ile kalbimin kasılma gücünün %20 ye düştüğü anlaşıldı. Bypass ameliyatı ve balon-stent gibi bir tedaviye uygun olmadığım belirtilerek, yalnızca bazı ilaçlar önerildi.

Yakınmalarım devam ederken, TV den “EECP ile Doğal Bypass” tedavisini öğrenerek Prof. Günsel Avcı’ya başvurdum. Ağustos 2009 da başladığım EECP tedavisinin ilk gününden itibaren giderek halsizliğim azaldı. 35 saatlik tedaviyi tamamladığımda, günde 3 km yürüyebilir ve yokuş bile çıkabilir duruma geldim.

İlk EECP tedavimden yaklaşık 4 yıl geçti; önceleri doktorumun önerisi ile aşırı yorucu eforlarla kalbimi zora sokmadan, günlük yaşantım için gerekli ev içi ve ev dışı aktivitelerimi yakınmasız sürdürecek kadar aktif olmaya özen gösteriyor ve ilaçlarımı kullanarak yaşantımı sürdürüyordum. Son zamanlarda kendimi fazla yormadan çiftçilik işimi de yürütüyorum.  Doktorum Prof.Günsel Avcı’ya teşekkür ediyorum.