Posted by dogalbypass at Haziran 26, 2016 9:22 pm Uncategorized
Doğal Bypass tedavisi

Vücut dışından yapılan kansız, bıçaksız,  ritmik derin adele masajı niteliğindeki bir uygulama ile kalbin ve tüm doku ve organların kanlanmasının artması ve dolayısı ile daha verimli çalışmaları gibi çok önemli yararlı etkiler elde edilebilen, risksiz ve nisbeten düşük maliyetli bir tedavidir.

Yapılan uygulamayı tanımlamak üzere, İngilizce  “Enhanced External Counter Pulsation” sözcüklerinin baş harfleri ile EECP diye bilinen bu tedavi,  kalbin damar ağı zenginleştiğinden, ve böylece, kalp damarlarındaki darlık ya da tıkanıklık nedeniyle kan alamayan bölgelere bu açılan yeni küçük damarlarla kan akımı sağladığından, “Doğal Bypass” (Natural Bypass) Tedavisi diye de tanımlanmaktadır.

Ayrıca EECP yöntemi  “Kansız Damarlandırma” (Non-invasive Revascularizasyon) diye de tanımlanmaktadır. Zira, EECP ile kalpte damar ağının zenginleşmesi, vücuttan her hangi bir kan akışına yol açmayan “kansız bir uygulama” ile gerçekleşmektedir.

(Buna karşılık, bypass ameliyatları ve balon-stent uygulamaları kanlı işlemler olup, bu yolla elde elden damarlandırma  “Invasive Revascularization” (Kanlı Girişimle  Damarlandırma) tedavileri olarak bilinmektedir).

Daha ayrıntılı bilgi için www.dogalbypass.com web sitesini inceleyiniz.