Posted by dogalbypass at Kasım 15, 2016 8:34 am Blogs

Cinsel İktidarsızlığın Sebepleri Nelerdir?

cinsel iktidarsızlıkErkeklerin hayat kalitesini ciddi derecede etkileyen cinsel iktidarsızlık ile ilgili yapılan araştırmalarda,  günümüzün modern yaşamının yarattığı stres, psikolojik sorunlar, kötü beslenme alışkanlıkları ve yaşa bağlı nedenlerden kaynaklanan, farklı iktidarsızlık problemleri bildirilmiştir. İktidarsızlık problemi, sanılanın aksine tedavisi kolay bir rahatsızlıktır. Ancak toplum nezdinde “cinsel iktidarsızlık” aşağılık kompleksi gibi algılandığından, erkeklerin önemli bir kısmı bu sorununu paylaşmamakta ve tedaviye gitmemektedir.

Cinsel İktidarsız Tam Olarak Neye Deniyor?

Erkeklerde cinsel uyanma veya dürtünün söz konusu olabilesi için ereksiyonyani peniste sertleşme halinin yaşanması gerekiyor. Cinsel teşebbüs sırasında, ilk olarak penis sinirleri ikaz ediliyor ve sonrasında yayılan kimyasallar penis damarlarını genişletiyor. Genişleyen damarlara hücum eden kan ve basınç sayesinde ereksiyon, yani sertleşme hali yaşanıyor. Cinsel ilişkinin haz verebilmesi için bu durumun her erkekte yaşanması gerekiyor. Bu halin bir takım nedenlerden dolayı yaşanmaması, iktidarsızlık olarak tanımlanıyor.

 

Yaşa Bağlı İktidarsızlığın Nedeni?

Yaşa bağlı iktidarsızlık problemlerinin çoğunda ana neden,damar sertliği ya da ateroskleroz diye tanımlanan hastalıkla, vücuttaki atardamarların, bu arada, penise kan götüren damarların da daralması ve/veya tıkanması ile ereksiyon için penise gitmesi gereken kanın ulaşmamasıdır.

İleri yaşlarda ortaya çıkan iktidarsızlık sorunları, genellikle, kalp damarları damar sertliği ile hasar görmüş, yani, koroner kalp hastalığı olan, kalp krizi geçirmiş, stent konmuş, bypass ameliyatı yapılmış, kalp yetersizliği gelişmiş hastalarda görülür. Ayrıca, damar sertliğine yatkınlık yapan, şeker hastalığı, yüksek kan basıncı, yüksek kolesterol ve fizik aktivite ve egzersiz azlığı da cinsel iktidarsızlığa zemin hazırlar.

Beslenmenin Cinsel İktidarsızlık Üzerindeki Etkisi

Yaşla ve vücutta ortaya çıkan rahatsızlıklar nedeniyle yaşanılan iktidarsızlığın yanı sıra, beslenme alışkanlığı da iktidarsızlığı tetikliyor. Alkol ve sigara kullanımı başta olmak üzere, madde bağımlılığı, işlenmiş gıdayı çokça tüketenlerde iktidarsızlık görülme riski artıyor.

Psikolojik Faktörlerin İktidarsızlığa Etkisi

Araştırmalar iktidarsızlık için önemli bir nedenin psikolojik faktörler olduğunu gösteriyor. Özellikle modern dünyadan insandan beklediği mükemmellik paranoyası,  cinsel hayatı da olumsuz etkileyebiliyor. Tatmin edememe korkusu, kendini yetersiz görme ve cinsel bir ilişkiye hazır olmadığını hissetme gibi psikolojik faktörler “mükemmel olma” algısının bir tezahürü olarak görülüyor. Bununla beraber; kişinin cinsel birliktelikle ilgili tabuları, korkusu ve suçluluk hissi, cinsel birleşmede karşı tarafın pasifliği de erkek üzerinde baskı oluşturuyor.

Cinsel İktidarsızlık Sorunu Nasıl Çözülebilir?

Tekrar vurgulamak gerekirse,iktidarsızlık problemi, sanılanın aksine, tedavisi büyük ölçüde mümkün olan bir rahatsızlıktır.

İktidarsızlıkla ilgili problemleri kendi başına çözme çabası, sorunun köküne inilemeyeceği gerçeği nedeniyle çözümsüz kalabilir. İktidarsızlıkla ilgili psikolojik faktörlerin tedavisi için cinsel terapi uzmanlarından yardım alınması gerekir. Yeterli ve etkili bir tedavi için cinsel terapi uzmanlarına danışılarak iktidarsızlık problemi kısa sürede aşılabilir.

Yaşa Bağlı Cinsel İktidarsızlığa Doğal Çözüm:

Sertleşme kusuruna bağlı cinsel iktidarsızlık, 50 yaşın üzerindeki erkeklerde  %70’e varan sıklıkta görülmektedir. Damar sertliğine bağlı kalp-damar hastalığı ile şeker hastalığı, kan basıncı ve kan yağları yüksekliği, sigara kullanımı gibi risk faktörleri, cinsel iktidarsızlığa yol açmaktadır. Ayrıca, bu sayılan hastalıklarda kullanılan ilaçların birçoğu da cinsel iktidarsızlığa neden olmaktadır.

Diğer yandan, günümüzde cinsel iktidarsızlık tedavisinde kullanılan ve peniste kanlanmayı arttıran bazı ilaçlar, kalp hastalarında ve bazı kalp ilaçlarını kullananlarda ciddi yan etkilere, hatta ani ölüme yol açmaktadırlar. Protez benzeri yardımlar ise doğal olmaktan uzaktır.

Koroner kalp hastalığı tedavisinde kullanılan EECP ile Doğal Bypass tedavisi, tüm vücutta, damar sertliğine karşı damarları koruyan, damarları genişleten, organların daha iyi kanlanmasını sağlayan doğal bir tedavidir. Vücudun belden aşağısına kalp ritmi ile uyumlu ritmik bir masaj şeklinde uygulanan bu tedavi, kansız, ameliyatsız, risksiz birtedavi olup, tüm organlarda damarları genişletici ve kanlanmayı arttırıcı bir etkiye sahiptir.Bu etkileri ile,penisin kanlanmasını da arttırarak, sertleşme kusurunu düzeltmekte,ilave bir ilaç kullanmayı gerektirmeden, cinsel gücü arttırarak, cinsel iktidarsızlıkta doğal ve uzun süreli iyileşme sağlamaktadır.

Yalnız yaşlılarda değil, gençlerde görülen cinsel iktidarsızlık sorununda da çözüm olan EECP ile Doğal Bypass Tedavisi, tüm organlarda kan dolaşımını arttırmakta ve daha verimli çalışmalarını sağlamaktadır. Bu tedaviyi alan kişilerde beyin fonksiyonları düzelmekte, unutkanlık azalmakta, konsantrasyon artmaktadır. Metabolizma hızlandığı ve pankreas kanlanması arttığı için, şeker hastalarında kan şekeri kontrolü kolaylaşmaktadır. Damarları genişletici ve böbrek kanlanmasını arttırarak idrar çıkışını arttırdığı için, yüksek tansiyonun kontrolü de kolaylaşmaktadır. Tüm vücut kaslarının kanlanması artığı için, eforlardan sonra yorgunluk çabuk geçmekte, insanların kendilerini her bakımdan enerjik ve mutlu hissetmelerini sağlamaktadır.

Özetle, cinsel iktidarsızlığa doğal çözüm nedeni ile alınan EECP ile Doğal Bypass Tedavisi, ilave bir çok yararlı etkileri ile de kişilere daha sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam sağlamaktadır.

EECP ile Doğal Bypass Tedavisinin Diğer Yararlı Etkilerini Öğrenmek İçin tıklayın

Summary
Cinsel İktidarsızlık
Article Name
Cinsel İktidarsızlık
Description
Erkeklerin hayat kalitesini ciddi derecede etkileyen cinsel iktidarsızlık ile ilgili yapılan araştırmalarda, günümüzün modern yaşamının yarattığı stres, psikolojik sorunlar, kötü beslenme alışkanlıkları ve yaşa bağlı nedenlerden kaynaklanan, farklı iktidarsızlık problemleri bildirilmiştir.
Prof.Dr. Günsel Şurdum Avcı
Doğal Bypass Kırmızı Pantolon Kliniği
EECP Kliniği
Publisher Logo

Tags: